Monthly Archives: Duben 2018

03×02 Nechtěné děti/Misbegotten

03×02 Nechtěné děti/Misbegotten

Premiéra: 21.7.2006

Premiéra v ČR: 22.4.2009

Scénář: Joseph Mallozzi a Paul Mullie

Režie: Martin Wood

 

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

 

Podrobný obsah:

Pokračování dílů 02×18 Michael, 02×19 Peklo, 02×20 Spojenci a 03×01 Země nikoho

Elizabeth zůstávala stále na Zemi a s Atlantis byla ve spojení jenom před Teylu, která jí volala, co je nového. Poslední hlášení znělo, že se k Atlantis blíží wraithský Úl. Caron Beckett byl připravený v křesle, i když z toho neměl žádnou radost. Úl doletěl k Atlantis a volal z něj Sheppard, že mají novou loď. Asi dvě stovky Wraithů proměněných v lidi zavřeli do hibernace a jsou rádi, že Úl neměl plný stav posádky, protože by jich byly tisíce.

Michael zůstal nezměněn, ale drželi ho pod dozorem, a tak se cítil zrazený od lidí i od Wraithů, kteří ho nepřijali mezi sebe. Požádal Teylu o pomoc při získání lodi a zásob, aby mohl najít vlastní cestu, Teyla odmítla a nabídla mu vakcínu. Tu zase nechtěl Michael.

Na Zemi doktor Woolsey informoval Elizabeth, že ji IOA prozatím ponechala ve vedení Atlantis a Woolsey by měl vypracovat zprávu. Rozhodl se, že poletí s Elizabeth na Atlantis.

Rodney McKay se pokoušel zprovoznit ukořistěný wraithský Úl, ale nešlo mu to bez wraithského neurálního rozhraní, proto bude nutné probudit bývalé Wraithy ze stáze.

Michael dostal v bezvědomí virus a byl přepraven s ostatními Wraithy na opuštěnou planetu bez Hvězdné Brány, kde pro ně Pozemšťané vybudovali tábor. Využili toho, že si Wraithové nepamatovali svůj předchozí život a tvrdili jim, že onemocněli vysoce nakažlivou chorobou a toto je jejich karanténa. Měli s sebou málo jídla, tak většina vojáků společně s Johnem odletěla doplnit zásoby. Doktor Beckett se rozhodl, že zůstane a bude dohlížet na aplikaci vakcíny. Někteří přeměnění kladli nepříjemné otázky a Michael a pár dalších je od toho zrazovalo. Tvrdili, že vojáci jistě mluví pravdu. Jeden z Wraithů se nepřestal ptát a našli ho mrtvého poblíž tábora. Mělo to vpadat jako nehoda, ale Carson zjistil, že byl zabit.

Elizabeth se vrátila na Atlantis společně s Richardem Woolseym. Začali s Johnem probírat přeměnu Wraithů v lidi a nemohli se dohodnout.

Carson sledoval jednoho z Wraithů, když se vytrácel z tábora a chytil jich skupinku při divném rituálu, stačil zavolat vojáky, než ho Michael našel. Carson pochopil, že Wraithové vědí, kdo jsou.

Na Atlantis objevil Rodney na senzorech Úl, který letí k planetě s karanténou. Johnův tým se rychle musel dostat do tábora a použil k tomu zabavený Úl, který s vypětím všech sil řídila Teyla.

Přeměnění Wraithové se začali měnit zpět a vzpomínat si, co se jim stalo. Michael, několikrát poučený proradností lidí, nutil Carsona, aby prozradil, jakou pojistku proti nim lidé použili.

Velice poškozený Daedalos se rozletěl ke karanténní planetě, aby pomohl Teylině Úlu. Ani jedna z lodí nebyla v dobrém stavu.

Úl s lidmi vyletěl z hyperprostoru a našel na planetě známky wraithského života. John s Teylou a Rononem v Jumperu chtěli posbírat lidi a Wraithy tam nechat, protože pojistka existuje – výbušniny rozmístěné, aby zničily celý tábor. Našli jenom doktora Becketta. Po aktivaci pojistky zjistili, že Michael výbušniny zneškodnil. Ujal se vedení Wraithů a čekají, až je jejich bratři najdou.

Nad planetou se vynořil druhý Úl a začal střílet. Wraithská loď ovládaná lidmi byla tak poškozená, že nemohla střelbu opětovat. Když se na orbitě objevil Daedalos, našel jen trosky Úlu a na planetě nebyly známky života. John se přihlásil z maskovaného Jumperu. Všichni wraithský útok přežili, ale přeměnění Wraithové odletěli.

Doktor Woolsey řekl Elizabeth, že IOA chce, aby expedici vedla i nadále, a odešel Branou na Zemi.

 

 

 

Další postavy:

 

Michael                                   Connor Trinneer

Walter Harriman                     Gary Jones

Plk. Steven Coldwell               Mitch Pileggi

Robert Woolsey                       Robert Picardo

Lt. Morrison                            Emy Aneke

Technik na Daedalovi             Kirby Morrow

Technik                                  Chuck Campbell

 

 

Galerie:

        

 

 

03×01 Země nikoho/No Man‘s Land

03×01 Země nikoho/No Man‘s Land

                                                                                                                                                    Premiéra: 14.7.2006

                                                                                                                                                   Premiéra v ČR: 20.4.2009

Scénář: Martin Gero

Režie: Martin Wood

 

Varování: Následující část článku vyzrazuje zápletku nebo rozuzlení díla.

 

Podrobný obsah:

Pokračování dílů 02×18 Michael, 02×19 Peklo a 02×20 Spojenci

John Sheppard se před vstupem wraithských lodí do hyperprostoru usadil na trupu jedné z nich. Na Atlantis to ale nevěděli a Elizabeth chtěla poslat velice poškozený Daedalos a stále neopravený Orion za Wraithy, aby jim zabránili v cestě k Zemi, jakmile budou hotovy nejnutnější opravy.

Rodney a Ronon se probudili v zámotcích, John se v hyperprostoru se stíhačkou nemohl hnout.

Michael nevěděl, že Wraithové Pozemšťany zradí a chtěl po královně vysvětlení. S opovržením mu vmetla, že jeho proměna v člověka ho napořád degradovala v něco, čemu se nedá věřit.

Elizabeth kontaktovala Zemi, aby ji informovala o útoku Wraithů. Na žádost generála Landryho prošla Branou na pohovor s mezinárodní komisí. Před odchodem řekla Teyle, aby jí zavolali, až budou Daedalos a Orion připraveny k cestě.

Michaelovi omezili pohyb po Úlu. Ronon se snažil uvolnit sevření zámotku, Rodney jen kvílel. Úly zastavily, aby mohly před další cestou zregenerovat. John by rád škodil a pokoušel se spojit vysílačkou s Rodneym a Rononem, místo nich se mu ozval Michael a nabídl mu pomoc.

Elizabeth se snažila odpovídat na dotazy IOA o jednání s královnou.

Rononovi se podařilo dosáhnout na schovaný nůž a osvobodil sebe i stále kvílejícího Rodneyho ze zámotku.

Elizabeth po výslechu čekala v SGC na rozhodnutí komise. Teyla jí informovala, že opravy lodí jsou u konce. Elizabeth dala rozkaz k odletu. Daedalos a Orion odlétly.

John uvěřil Michaelovi, že se chce pomstít Wraithům za nedůvěru, a na jeho pokyn zničil hyperprostorové motory. Při pokusu o zničení motorů u druhé lodi ho Wraithové zajali. Ronon a Rodney bloudili po Úlu a hledali místo, odkud by ji mohli co nejvíc poškodit. Michael odvedl Johna k falešnému výslechu, aby ho zachránil. Daedalos skočil na místo, kde oba Úly regenerovaly a lodě po sobě začaly střílet. Michael, John, Rodney a Ronon se potkali v chodbách Úlu a společně odletěli v přepravní lodi na Daedalos. Objevil se i Orion, ale nepodařilo se mu zprovoznit střelbu. Při pokusu o útok byl poškozen tak, že jeho posádka musela být přenesena na Daedalos.

Na Michaelův návrh Daedalos zničil hangáry se Šipkami a druhotné výbuchy znehybnily Úly. I Daedalos byl velice poškozen a nefungovala mu podpora života. Jediný vzduch byl v Úlu. Michael tam navrhnul poslat plyn, aby změnil Wraithy v lidi bez paměti a většina pozemských posádek Daedala a Orionu tam mohla přečkat opravy. Trvalo dlouho, než plyn začal působit, ale když lidé po pár hodinách přišli do Úlu, byla většina Wraithů mrtvá a zbytek byl proměněný v lidi. Na královnu plyn nepůsobil a John ji musel zabít, když napadla Evana Lornea. Daedalos mohl poslat většinu posádek na wraithskou loď.

 

Další postavy:

Michael                                   Connor Trinneer

Walter Harriman                     Gary Jones

Plk. Steven Coldwell               Mitch Pileggi

Radek Zelenka                        David Nykl

Evan Lorne                             Kavan Smith

Robert Woolsey                       Robert Picardo

Gen Hank Landry                      Beau Bridges

Anders                                    Peter John Prinsloo

maj. Meyersová                       Heather Doerksen

Wraith                                    Scott Heindl

Wraithská královna                Andee Frizzell

Shen Xiaoyiová                       Tamliyn Tomita

Kapitán Dave Kleinman          Kirby Morrow

Mladá vědkyně                        Angelique Naude

 

 

Galerie:

        

 

Sledujte nás na:

  

Facebook panel
Návštěvnost
Kalendář
Duben 2018
Po Út St Čt So Ne
« Úno   Čvn »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Přihlášení