První epizoda

Ve středu, 5.4. byl oficiálně vypuštěn do světa první díl Boruta.

Informace z dílu:

Úvod (00:00 – 00:55)

V několika prvních vteřinách se vydáváme do vzdálené budoucnosti, kde se ve Skryté listové vesnici bojovalo. Boruto, Narutův syn, bojoval proti muži jménem Kawaki. Celá vesnice byla zničena, všechny budovy zbořeny a tváře Hokagů vytesané do skály zničeny. Oba se nacházeli u zbývajícího kousku Narutovy vytesané tváře. Boruto řekl, že je stále nindžou a s Kawakim pokračoval v boji.

 

1. část (02:30 – 09:37)
Příběh se vrací o několik let dozadu, kdy celá vesnice byla v modernějším způsobu. Boruto Uzumaki a Shikadai Nara pobíhali po vesnici mezi vesničany.

Mezitím jejich otcové, Naruto Uzumaki a Shikamaru Nara procházeli chodbou, která vedla ke kanceláři Hokageho. Když Shikamaru otevřel dveře, v kanceláři byla spousta papírů, které Naruto musí stihnout vyřídit. Po chvilce jeden štus ze stolu spadl na zem. Naruto tak tušil, že zjevně bude muset zůstat celou noc v kanceláři.

Shikadai s Borutem seděli na střeše vlaku, který zrovna projížděl kolem Konohy. Oba měli v rukou limitované edice zeleného chilli hamburgeru. Shikadai doposud nevěděl, proč zrovna on musel dělat společnost Borutovi. Když se oba pustili do hamburgeru, brzy zjistili, že je až moc ostrý, a tak to rychle zapili pitím, které měli s sebou. Boruto se poté přiznal, že od doby, kdy ve vesnici jezdí vlaky, nemusí moc chodit. Nakonec přešli k tématu, že od následujícího dne začnou chodit na Akademii, která je pro Shikadaie zastaralá. Po chvilce povídání o slušnosti Shikadai opustil Boruta skočením z vlaku na sloup se slovy: „Ne, že přijdeš první den pozdě!“ Boruto tak zůstal sám sedět na jedoucím vlaku. Po prohlížení vytesané tváře svého otce něco zamumlal, ale později zakřičel hlasitěji, že mu jednoho dne ukáže a to už ho slyšel muž řídící vlak, který na něj houkl zevnitř vlaku. Boruto se omluvil a jako Shikadai seskočil z vlaku na sloup.

Boruto si všiml skupiny, která obtěžovala jednoho kluka jménem Denki. Vzali mu peněženku a zjišťovali, kolik peněz má s sebou. Když se partička kluků chtěla na něm pobavit, objevil se tam Boruto, který na jednoho z nich vylil pití. Po seskočení na zem vytvořil tři stínové klony a hamburgerem, který byl ostrý, zacpal jednomu z nich pusu a sebral peněženku, která patřila Denkimu. Stínové klony se mezitím praly s ostatními. Když dorazili další tři kluci, které šli okamžitě po nich, Boruto i Denki hodně rychle prchali od nich co nejrychleji. Nakonec se jim podařilo se ukrýt na střeše jedné budovy. Denki a Boruto se pak dozvěděli, že budou spolu chodit na Akademii.

Při cestě městem se Boruto dozvěděl, že Denki má zdědit společnost Kaminarimon. Kaminarimon je největší společnost v zemi. Denkin otec je bývalým nindžou a chce po Denkim, aby jím byl také. Denki se moc nindžou stát nechce, ale pokaždé otce poslechl a tak to chce udělat znovu. Poté Boruto řekl, že má alespoň otce, který chodí domů, na rozdíl od jeho otce, který podle něj myslí jen na práci a rodinu tak ignoruje. Boruto zrovna podniká svůj super plán, ale utajit ho před matkou je fakt těžký. Když se zmínil o ní, uvědomil si, že měl být dávno doma, a tak se rychle s Denkim rozloučil a běžel domů.

2. část (09:38 – 17:45)
Boruto dorazil domů, kde na něj čekala Hinata. Omluvil se jí za pozdní příchod domů, svedl na Shikadaie, že ho nechtěl pustit dříve. Hinata mu to ovšem nevěřila, jelikož věděla, že Shikadai má dost rozumu po svém tatínkovi. Věděla dost dobře, že se Boruto dostává do problému snadněji, než on. Když Himawari zjistila, že její bráška přišel domů, hned mu skočila na záda. Himawari mu řekla, že pomáhala s večeří, a tak se Boruto nemohl dočkat, co dobrého přichystaly.

U večeře se bavili o tom, že zítra má Boruto nastoupit na Akademii, kde se Hinata potkala s Narutem. Boruto nechtěl poslouchat znovu to, co už slyšel několikrát, ale Hinata dál pokračovala. Naruto měl večeřet s nimi doma, jenže kvůli spoustě práce musel zůstat v kanceláři. Himawari to moc mrzelo, jelikož navíc Boruto řekl, že Naruto ignoruje jak Hinatu, tak i Himawari. Ale Hinata věděla, že Naruto má spoustu práce, aby vesnici udržel v bezpečí, že ji chrání jako ostatní. Boruto si myslel, že boj je jediným úkolem pro nindži, ale Hinata mu vysvětlila, že je více věcí, co jako Hokage musí Naruto dělat, aby zajistil, že lidé mohou žít v bezpečí a míru.

Denki zrovna mluvil se svým otcem, když najednou dostal od něj facku. Jeho otec mu zdůraznil, že je dědicem společnosti Kaminarimon. Navíc, že potřebuje trénink na Akademii i přesto, že Denki nechce. Denki na chvilku zapřemýšlel nad tím, co mu Boruto před rozloučením řekl. Když bude Denki silný, tak pak si bude moci studovat, co chce. Poté, co odešel z pokoje, vešla do něj „cizí temnota“, která změnila jeho povahu.

Brzy ráno šli noví studenti na vstupní obřad do Akademie. Mezitím Boruto rychle vyběhnul z domu. Věděl, že vstával pozdě a musí na obřad spěchat. Po chvilce sprintu polevil, jelikož do školy chtěl jet vlakem.

Když dorazil na nádraží, viděl Denkiho, který směřuje k němu. Boruto viděl v něm temnotu, kterou nedokázal vysvětlit. Jeho pravé oko bylo jiné, než levé. Právě ním dokázal temnotu v Denkim vidět. Během několika vteřin Denki zmizel a Borutovo oko se opět změnilo na původní. Borutovi docvaklo, že Denki pojede na Akademii taktéž vlakem.

Mezitím na nádraží se nacházeli ti samí kluci, kteří si dobírali Denkiho. Mysleli si, že se jim chce pomstít, ale toho se oni nebáli. Jeden z nich našel bankovku na zemi, kterou vzal do rukou. Poté pohlédl před sebe a nalezl další. Bankovky směřovali přímo k vlaku, do kterého všichni tři nastoupili. Poté se zavřeli dveře a vlak se rozjel. Boruto rychle doskákal k vlaku, na který skočil. Z interkomu ve vlaku ozval Denki, který všem třem řekl, že jsou chudáci. Když všichni tři přešli do předního vagónu, našli tam stojícího Denkiho, který na ně čekal. Denki se jim chtěl pomstít tím, že se dva vlaky srazí. Poté se objevil ve vagónu Boruto, který vše chtěl zastavit. Denki chtěl dokázat otci, že je silný, proto zašel tak daleko. Boruto opět viděl v něm temnotu, která Denkiho ovládá. Nikdo nevěděl, co s ním je. Choval se od posledního setkání jinak. Poté, co Boruto mu začal mluvit do duše, se Denkiho oči změnily. Byl zmatený, vůbec nevěděl, co to udělal. Boruto vymyslel plán, jak se vyhnout s proti jedoucím vlakem. Vyskočil ven na vlak a vytvořil tři stínové klony. Chytli se za nohy a pokusili se dosáhnout na výhybku, která by vlak poslala na jinou kolej, jenže Borutova noha podklouzla a on padal dolů. Po zakřičení na Denkiho vystoupila z něj temnota a on se mohl volně pohybovat. Rychle běžel k otevřenému oknu a chytil padajícího Boruta, který stále držel nohy jednoho ze tří klonů. Po velké námaze se mu podařilo dostat se k výhybce a dostat tak vlak na jinou kolej. Vlaky se minuly, ale Denki už nemohl Boruta déle držet. Než oba vypadli z vlaku, zbývající kluci je zachytili a vytáhli zpátky do vlaku.

3. část (17:45 – 21:32)
Po chvilce klidu zjistili, že mají problém. Vlak se začal rozpadat a zadní vagón se odtrhl od toho předním. Denkiho napadlo, že musí do dalšího vagónu, než se odpojí. Všichni tři kluci do něj stihli naskočit, jenže Boruto s Denkim v prvním vagónu zůstali, jelikož měli jiný plán. Borutovi se podařilo vykolejit s vlakem a namířit si to jinam.

Mezitím všichni noví studenti byli na obřadu, kde je Shino Aburame jednotlivě jmenoval. Když došlo na Boruta, zjistili, že tam není. Shikamaru přišel k Narutovi a uklidňoval ho, jenže po chvilce nad nimi proletěl vlak, který narazil právě do Narutovy vytesané kamenné tváře. Boruto i Denki byli v pořádku. Když Boruto vylezl na střechu vlaku, hlasitě řekl své jméno s tím, že je tam. Všichni pod ním, včetně Naruta, byli v šoku, co Boruto dokázal udělat.

Během několika vteřin Shikamaru poslal všechny pryč, aby se novým studentům nic nestalo. Naruto mezitím sledoval Boruta, za kterým se objevil Konohamaru Sarutobi. Chtěl si s ním zabojovat, ale Konohamaru si s ním poradil a zadržel mu ruce za zády. Poté se Boruto omluvil. Konohamaru věděl, že mu to zjevně moc líto není, co udělal, poté mu navíc oznámil, že mu má říkat mistře. Denki mezitím vylezl z vlaku ven a Boruto se ho hned zeptal, jestli je v pořádku. Konohamaru byl pak ještě více naštvanější, jelikož do toho zapletli i někoho dalšího. Denki si po tomto oblíbil ještě více Boruta.

Při stmívání za pomocí jeřábu dostali vlak pryč ze skály.

Mezitím Naruto seděl ve své kanceláři a četl svitek, který držel v rukou. Shikamaru stál před ním a informoval ho, že společnost Kaminarimon zaplatí veškeré škody ve městě.

Závěr (21:33 – 23:20)
Bylo ráno a Boruto si to pěšky mířil k Akademii. Při cestě se k němu připojil Denki, který na něj čekal. Boruto se pochlubil, že jeho dočasné vyloučení konečně skončilo. Denki se divil, že Boruto vše vzal na sebe. Boruto byl hlavně rád, že to oba stihli na obřad, i když zrovna ne normálním způsobem. Před Akademií se setkali se Saradou Uchiha a Chōchō Akimichi, které taky mířily na Akademii. Denki se pak pochlubil, že vstoupil do ninjutsu, aby se pokusil to sloučit se stroji a vědou. Chōchō zavolala na Denkiho, jestli jí ukáže domácí úkol, a Denki souhlasil. Boruto se podíval na vytesaný obličej svého táty a pomyslel na to, že půjde svou vlastní vlastní cestou, která nebude mít nic společného s tátou.

 

Překlad pro všechny fandy udělala konoha.cz, která překládala jak Naruta, tak i Naruta Shippuudena. Díl si můžete stáhnout z níže uvedených odkazů.

Ke stažení:
Uloz.to – Boruto 1.epizoda, 1080p -h264 (410MB)
Webshare.cz – Boruto 1.epizoda, 1080p -h264 (410MB)
Uloz.to – Boruto 1.epizoda, 1080p -h265 (270MB)
Webshare.cz – Boruto 1.epizoda, 1080p -h265 (270MB)
Konoha.cz – Boruto 1.epizoda, mp4 480p

 

Pro čtenáře napsala kasparova655365, odkazy ke stažení patří konoha.cz

Sledujte nás na:

  

Facebook panel
Návštěvnost
Kalendář
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Dub    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Přihlášení